#WidzimySięNaMeczu / MKS Działdowo – Wel Lidzbark

Mecz o mistrzostwo A klasy, grupa: warmińsko-mazurska IV. Derby, rządzące się własnymi prawami i jak wszystkie spotkania derbowe bardzo emocjonujące.

Wynik końcowy 1:1 wydaje się wynikiem sprawiedliwym, pierwsza połowę wygrali gospodarze, strzelając pierwsza bramkę w 18 minucie, kiedy wydawało się, że to własnie goście osiągają lekką przewagę, po błędzie zawodnika gości akcja “poszła” prawym skrzydłem i chyba planowe prowadzenie gospodarzy, w barwach których królowała młodzież, co dobrze wróży klubowi. Pierwsza połowa to głównie siłowa, walka w środku pola, bez wskazania na jakikolwiek z drużyn, do przerwy w bramkach 1″0, w czerwonych kartkach po jeden, pod koniec pierwszej połowy wyleciał zawodnik gospodarzy a zaraz w kolejnej akcji sędzia pokazał czerwony kartonik dla zawodnika gości. W całym spotkaniu było jeszcze kilka żółtych kartek, ale cóż tak gra się w derbach powiatu działdowskiego, bez odstawiania nogi z pełnym zaangażowaniem. Druga połowa spotkania, które odbywało się w ogromnym upale to systematyczne i powolne zdobywanie przewagi (nieznacznej) przez drużynę przyjezdna, co skończyło się zdobyciem zasłużonej bramki wyrównującej. O dziwo, im bliżej było końca meczu tym zawodnicy grali z większą swobodą, wynikało to z faktu, że obie drużyny postanowiły wygrać to prestiżowe spotkanie i mniej czasu poświęcały oba zespoły na grę defensywną, czego skutkiem było kilka naprawdę fajnych akcji bramkowych. Niestety wynik spotkania nie uległ zmianie i derby zakończyły się podziałem punktów, z czego niezadowolone były obie ekipy, przecież grali dla 3 punktów. Mecz mogła oglądać grupa 157 kibiców, obostrzenia koronawirusowe. Spora grupę stanowili kibice z Lidzbarka, którzy już godzinę przed spotkaniem byli przygotowani (z szalikami) do odbioru numerowanych wejściówek. Z obu stron brak niestety były zorganizowanego dopingu, ale fajnie patrzeć jak kibice siedzą obok siebie bez żadnych starć tylko od czasu do czasu rzucając złośliwe uwagi, pozbawione cech wulgarności. Tak trzymać. Mam nadzieję, że z każdym meczem na pięknym obiekcie MKS Działdowo, będzie przybywało kibiców chętnych do oglądania spotkań. Świetne spotkanie, na świetnym obiekcie. Bardzo zadbana murawa, jedna trybuna, w tym w 1/3 zadaszona, czyste i zadbane krzesełka zachęcają do spędzania wolnego czasu na obiekcie MKS Działdowo. Naprawdę polecam z całego serca. W przerwie meczu rozlosowaliśmy, wraz ze spikerem obecnym na obiekcie vouchery przygotowane przez działdowskich restauratorów jeszcze raz podziękowania dla: Restauracja Klubowa, Kebab u Ahmeda, Pizzeria OdNowa, jeżeli będziecie chcieli gdzieś zjeść w Działdowie to polecam te lokalizacje, ich właściciele chcą być w społeczności działdowskiej, która wspiera odradzającą się drużynę piłkarska MKS. Pozdrawiam Wszystkich kibiców i brawa dla MKS Działdowo oraz Wel Lidzbark.