Zapowiedź Finału WPP 2019/2020 w Lidzbarku Warmińskim

Finał Wojewódzkiego Pucharu Polski sezonu 2019/2020 odbędzie się już w piątek 31 lipca o godzinie 18:00 na stadionie w Lidzbarku Warmińskim.

O Puchar tegorocznej edycji, nagrodę pieniężną w wysokości 40 tys. zł oraz prawo do reprezentowania naszego województwa w rozgrywkach centralnych Pucharu Polski powalczą drużyny Sokoła Ostróda i Znicza Biała Piska.

Mecz finałowy będzie można obejrzeć na żywo na kanale YouTube WMZPN oraz facebooku WMZPN. Transmisja będzie prowadzona na kilka kamer, z pełną oprawą i powtórkami. Spotkanie komentować będą Marek Kleitz oraz Adam Łopatko.


Jak wyglądała droga tych drużyn do finału?

Świeżo upieczony drugoligowiec z Ostródy rywalizację w pucharze rozpoczął od 1/8 finału i meczu z A Klasowym Jordanem Kazanice. Niespodzianki w tym spotkaniu nie było – Sokół rozgromił Jordan na ich boisku 10:0, a cztery gole zdobył Bartłomiej Wasiluk – aktualnie zawodnik Resovii Rzeszów. W ćwierćfinale “Sokoły” trafiły na Śniardwy Orzysz. Ekipa z klasy okręgowej nie oddała zbyt łatwo pola wyżej notowanemu rywalowi, ale ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 1:4 dla ostródzian. Hat-trickiem w tym spotkaniu popisał się Piotr Okuniewicz. W półfinale los skojarzył Sokół z rezerwami Stomilu Olsztyn. Chyba nikt nie podejrzewał, że Sokół pokona drużynę forBET IV Ligi aż 11:0. Łupem bramkowym podzielili się: Piotr Okuniewicz (4 gole), Paweł Brzuzy i Piotr Ziółkowski (po 2 gole) oraz Krzysztof Wicki i Sebastian Rugowski (po bramce).

1/8 finału: LZS Jordan Kazanice – OKS Sokół Ostróda 0:10
1/4 finału: KS Śniardwy Orzysz – OKS Sokół Ostróda 1:4
1/2 finału: Stomil II Olsztyn – OKS Sokół Ostróda 0:11

Po raz drugi z rzędu Znicz Biała Piska zawitał w finale WPP. W poprzedniej edycji pucharu zawodnicy Ryszarda Borkowskiego musieli uznać wyższość Concordii Elbląg, z którą to w ostatecznym pojedynku przegrali 2:5. Znicz Biała Piska w tej edycji WPP na swojej drodze napotykał tylko i wyłącznie drużyny forBET IV Ligi. Podobnie jak Sokół Ostróda, gracze z Białej Piskiej zaczynali walkę od 1/8 finału, gdzie ich rywalami była drużyna Mamr Giżycko. W wyjazdowym spotkaniu Znicz pokonał giżycczan 4:0. Bramki strzelali: Patryk Gondek (dwie), Paweł Kossyk i Bartosz Giełażyn. W 1/4 finału Znicz Biała Piska mierzył się w… Lidzbarku Warmińskim z tamtejszą Polonią. Mecz zakończył się wynikiem 3:1 na korzyść Znicza, jednak po weryfikacji przyznano walkower klubowi z Białej Piskiej, ze względu na występ nieuprawnionego zawodnika w ekipie Polonii. Półfinałowe spotkanie z Jeziorakiem Iława przyniosło niebywałą dawkę emocji. W regulaminowym czasie gry padł wynik 3:3. W dogrywce obie drużyny zdobyły jeszcze po jednej bramce i mecz musiała rozstrzygać seria rzutów karnych. Tam skuteczniejsi okazali się gracze z Białej Piskiej i to oni powalczą o WPP 2019/20.

1/8 finału: GKS Mamry Giżycko – MLKS Znicz Biała Piska 0:4
1/4 finału: MKS Polonia Lidzbark Warmiński – MLKS Znicz Biała Piska 0:3 (walkower, wynik z boiska 1:3)
1/2 finału: ITS Jeziorak Iława – MLKS Znicz Biała Piska 3:3, pd. 4:4, k. 3:4


Informujemy, że udział mediów na tym meczu będzie możliwy po ówczesnym złożeniu wniosku o akredytację.

Wnioski można składać do 30 lipca 2020, do godz. 12:00 wyłącznie poprzez formularz dostępny -> TUTAJ

Akredytacje zostaną rozdane w dniu meczu w godz. 15:00 – 17:30.
Wjazd mediów na stadion będzie możliwy wyłącznie na parking usytuowany od strony Bartoszyc. Z tej strony również będzie ustawiony punkt odbioru akredytacji.