Tomasz Zahorski regionalnym specjalistą ds. rozwoju piłki amatorskiej

PZPN rozpoczął wdrażanie „strategii wzrostu partycypacji w piłce nożnej”, czyli zwiększenia liczby osób grających w piłkę nożną. W tym celu w każdym województwie został zatrudniony regionalny specjalista ds. rozwoju piłki amatorskiej- w naszym województwie jest to pochodzący z Barczewa Tomasz Zahorski, były reprezentant Polski i zawodnik takich klubów, jak Stomil Olsztyn, Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski, Górnik Łęczna, Górnik Zabrze, MSV Duisburg, Jagiellonia Białystok, San Antonio Scorpions czy Charlotte Independence.

Tomka witamy na pokładzie WMZPN z życzeniami owocnej pracy!

“Moja praca będzie polegała przede wszystkim na zwiększaniu partycypacji jeżeli chodzi o piłkę amatorską w regionie Warmii i Mazur oraz na certyfikacji szkółek piłkarskich. Będę łącznikiem pomiędzy PZNP a WMZPN, między akademiami, szkółkami, klubami głównie na poziomie amatorskim. Mam taki plan żeby pojawiać się trzy razy w tygodniu w “terenie”, natomiast dwa pozostałe dni będę przeznaczał na pracę administracyjno-biurową. Jednym z moich pierwszych zadań będzie stworzenie bazy obiektów piłkarskich w naszym województwie – mam tu na myśli każdy stadion, boisko treningowe, orlik, halę sportową, czy inne miejsca, na których po prostu można grać w pikę nożną. W kolejnych etapach poprzez różne projekty i narzędzia będziemy starali się zwiększać efektywność i profesjonalizację działań w szkółkach czy to w amatorskich klubach piłkarskich. Celem nadrzędnym jest rejestracja w systemie PZPN wszystkich osób grających w piłkę nożną w naszym regionie- szczególnie amatorsko. Tak na dobrą sprawę na początku zbieramy olbrzymią bazę danych i informacji, które później pomogą nam wprowadzać systemy oraz innowacyjne projekty, które będą miały za zadanie napędzać piłkę amatorską w naszym województwie” – powiedział Tomasz Zahorski


PZPN chce zachęcić do rejestrowania się w strukturach związku, a także, by jak najwięcej rozgrywek odbywało się pod egidą piłkarskiej centrali. W tym celu ma zostać podjętych szereg działań. Wśród nich są m.in.:

– certyfikacja szkółek piłkarskich przez PZPN
– turnieje drużyn niezrzeszonych (różne ligi amatorski, ligi szóstek, itp.)
– ABC piłki nożnej w szkole podstawowej (kursy i szkolenia dla nauczycieli WF)
– asystent organizatora + baza boisk (zestaw narzędzi do organizowania meczów lub turniejów)
– partnerstwo z istniejącymi rozgrywkami
– mobilne punkty rejestracji (rejestracja na miejscu podczas wydarzeń i meczów)

PZPN chce, żeby „piłkarską rodzinę” tworzyli nie tylko zawodnicy i zawodniczki, którzy regularnie grają w piłkę nożną w klubach, szkółkach czy akademiach piłkarskich. Poszerzyć mają ją również kibice, zwłaszcza ci, którzy okazjonalnie, od czasu do czasu, również grają w piłkę. Ma to ułatwić m.in. przyjazny sposób rejestrowania się w systemie. Z czasem ma się to również wiązać z przywilejami z posiadaniem konta na platformie Łączy Nas Piłka.