Zagrali (i nie tylko) dla Julki Rówczyńskiej

Nie pamiętamy akcji charytatywnej dla jednej osoby zakrojonej na tak szeroką skalę. Pieniądze na leczenie malutkiej Julki Rówczyńskiej, chorej na rdzeniowy zanik mięśni – SMA 1, zbierano także w Iławie, a na pomysł turnieju połączonego ze zbiórką wpadł Jeziorak Iława.

Na leczenie potrzeba – póki co – aż dziewięć milionów złotych! Licznik na portalu siepomaga.pl w niedzielę 12 stycznia o godzinie 10.00 wskazywał 6 310 696,61 zł.

Piłkarze występujący w turnieju, do którego doszło w sobotę (11 grudnia) w hali widowiskowo-sportowej w Iławie, nie tylko zagrali dla Julki, ale nawet zaśpiewali, a nawet zatańczyli.

Za mikrofon złapali także piłkarze Unii Susz i Motoru Lubawa, a śpiewanie (karaoke) odbywało się na jednym ze stoisk w hali miejskiej. Były też stoiska z jedzeniem i piciem (nawet chleb ze smalcem i obowiązkowo ogórki), tenisistki i tenisiści stołowi z sekcji Jezioraka dawali pokaz swoich umiejętności, można było nawet wziąć udział w turnieju wyciskania odważników 2×17,5 kg oburącz siedząc. Były także strzały z rzutów karnych – Pokonaj Jeziorowca!

Największa zabawa miała miejsce w części centralnej hali, czyli na boisku, gdzie drużyny zaproszone przez Jeziorak (GKS Wikielec, Unia Susz, Motor Lubawa, Drwęca Nowe Miasto Lubawskie oraz Polonia Lidzbark Warmiński) rywalizowały na bardzo dużym luzie.

W składach tych ekip nie brakowało kibiców, którzy wcześniej zwyciężyli w internetowych licytacjach. Ich stawką było właśnie miejsce w drużynie! Ten pomysł bardzo dobrze się przyjął, a fani naprawdę nie żałowali „grosza” aby zagrać w ulubionym zespole (nawet 220 zł). Największą furorę robił bez dwóch zdań 4-letni Franek Pacan, który przywdział barwy ukochanej suskiej Unii. Proszę wybaczyć, darujemy sobie podawanie wyników tego charytatywnego turnieju właśnie z uwagi na to, że był charytatywny.

– Przerwa zimowa w forBET IV lidze jest w tym roku dla Rodziny Jezioraka szczególna, wykorzystana zostanie bowiem w najlepszy możliwy sposób – na pomaganie — czytaliśmy w zaproszeniu otrzymanym z Jezioraka. Tak też było, iławski klub przeprowadził bardzo fajną akcję dla Julki.

Multimedia z turnieju -> TUTAJ

źródło: ilawa.wm.pl

fot. jeziorakilawa.pl